אין ספק שהשקת אתר וורדפרס היא דבר מרגש והציפיות להרוויח את המבקרים הראשונים שלכם הן גבוהות, אבל דבר אחד נוסף שחשוב לעשות לפני היציאה לדרך הוא סגירת נושא אבטחת האתר.
פריצה לאתר אינטרנט היא דבר לא נעים, ובמיוחד כאשר מדובר באתר של עסק שנגרר להשבתה, ובעקבות זאת לעצירת פעילות ולהפסדים.

לכן, יצרנו עבורכם מדריך בעל 4 שלבים פשוטים לביצוע, שיבטיחו לכם השקת אתר חדש בראש שקט.

מהי תעודת SSL?

בחרו בקפידה את הסיסמא למערכת הוורדפרס

אחת הסיבות הכי נפוצות לפריצות לאתרים (כ-80 אחוז מהמקרים) היא בחירת סיסמאות התחברות חלשות, שהפורצים יכולים לעלות עליהן בקלות רבה.

קחו את הפרט הזה בחשבון, ודאגו לבחור סיסמא שלהאקרים יהיה קשה לעקוף, כאשר העדיפות היא להרכבים ארוכים הכוללים אותיות, ספרות וסימנים, או שילובים בין שניים או שלושה מבין האלמנטים האלו.

חשוב מאוד שתיקחו מראש את מקדם הביטחון הזה, במיוחד אם אתם מנהלים אתר עסק רווחי כדוגמת חנות אינטרנטית, שפריצה אליו תהווה הפסדים משמעותיים לעסק שלכם.

הימנעות משם משתמש גנרי למערכת הוורדפרס

בהמשך לסעיף הקודם בו דנו על סיסמת ההתחברות למערכת הוורדפרס, ההמלצה נוספת היא גם להימנע משימוש בשם המשתמש הגנרי "admin" – מדובר בשם שלרוב ניתן אוטומטית על ידי המערכת בעת ההתקנה, כך שההאקרים כבר מזמן עלו על הפרט הזה, ומשם הדרך שלהם למערכת האתר שלכם היא פשוטה וקצרה.

לכן, בעת ההתקנה של המערכת מומלץ מאוד ליצור שם משתמש ייחודי וארוך יותר, ובסיום בחירת הפרטים וההתחברות למערכת אף מומלץ למחוק את החשבון הישן שנוצר אוטומטית (וכמובן לגבות את התוכן שכבר העליתם דרכו).

הגבלת ניסיונות ההתחברות

האקרים שמנסים לפרוץ לאתרי וורדפרס פועלים בשיטה שלפיה הם פשוט מנסים להקליד על כל המקשים האפשריים כדי לפצח את סיסמת הכניסה – כלומר מבצעים כמה מאות ואף אלפי ניסיונות כדי לפצח את הפרטים שלכם.

דרך טובה כדי לנסות לעצור אותם היא באמצעות הגבלת ניסיונות הכניסה – כמעט בכל אחד מתוספי האבטחה של הוורדפרס יש את האופציה להגבלת מספר נסיונות התחברות, מה שמסייע למנוע התחברות לא רצויה לאתר.

בחירת תוספים

האלמנטים שתורמים לפעילות השוטפת של אתרי הוורדפרס הם התוספים – המערכת מציעה אלפי תוספים להורדה שיכולים להקל על אופן הניהול של האתר שלכם, אבל חשוב שתזכרו שבסופו של דבר את התוספים האלו מפתחים אנשים פרטיים, ואתם לא יכולים לדעת מה באמת עומד מאחורי כל תוסף והאם הוא מפותח כראוי.

את הדרכים היותר טובות לבחירת תוספים כמה שיותר איכותיים היא פשוט ללכת לפי חוכמת ההמונים, ולבדוק היטב את כמות ההורדות של התוספים, ואת דירוג התוספים ביחס לכמות ההורדות.