הדרך האפקטיבית ביותר לקידום אתרים בגוגל הייתה ונותרה באמצעות קישורים נכנסים. לאורך השנים היו שינויים שגוגל ביצעה באלגוריתם שלה, גם בעניין משמעות הקישורים הנכנסים, אך אלו נותרו עדיין בעלי משקל רב בקביעת המיקומים במנוע החיפוש. ככל שתשיגו יותר קישורים איכותיים כך גם תתקדמו מהר יותר בתוצאת החיפוש. יש כמה שיטות לעשות זאת ותלמדו עליהם במאמר הבא.

אתר אינטרנט שמעוניין להתברג בתוצאות הראשונות של מנוע החיפוש גוגל בביטויי חיפוש שרלוונטיים עבורו חייב קישורים נכנסים איכותיים לשם כך.

קישורים נכנסים היו ונותרו האלמנט המרכזי ביותר בקידום אתרים בגוגל מאז שמנוע החיפוש פרץ לחיינו בתחילת המילניום. הקישורים הללו כבר לא יכולים להיות "שתם קישור" שיוצא מתחתית עמוד אינטרנט כלשהו אלא חייבים להיות הרבה יותר איכותיים ובעלי משמעות מכך.

6 יתרונות לשילוב קידום אורגני עם פרסום ממומן בגוגל

איך משיגים קישורים טובים לקידום אתרים?

קישורים טובים הם קישורים שיוצאים מאתר אינטרנט איכותי מבחינת גוגל או לכל הפחות מדף אינטרנט שיש לו ערך שכזה. כלומר, אם תוציאו קישורים למטרות קידום אתר כלשהו מפורום או בלוג סתם כך בתור קישור תלוש מכל שאר התוכן באותו העמוד, הערף של הקישור הזה יהיה נמוך מאוד וסביר שלא יתרום לכם מאומה.

כמו כן אם תוציאו קישורים מאתרים שאין להם ערך כלשהו מבחינת גוגל מסיבות כאלו ואחרות, אותו הקישור יהיה עם תרומה מזערית לקידום שלכם ואולי אפילו יגרום נזק לקידום שלכם.

לכן, חשוב מאוד להוציא קישורים טובים ויש כמה דרכים לעשות זאת נכון.

דרכים להוציא קישורים טובים לאתר:

  • החלפת קישורים – הדרך הישנה והטובה היא בניית קישורים לאתר שלכם באמצעות החלפה עם בעלי אתרים אחרים. אתם מציעים להם קישור מהאתר שלכם או מאתר נוסף שיש לכם למטרה הזאת והם בתמורה יוציאו עבורכם קישור מקביל. השיטה עובדת לאורך שנים אך דורשת השקעה של זמן ואנרגיה רבה במציאת אתרים להחלפה, שכנוע שלהם להחליף והביצוע בפועל שלא תמיד עובד חלק.
  • קניית קישורים – הדרך שהפכה פופולארית בעיקר בשנים האחרונות היא זאת של קניית קישורים מחברות שמתמחות בכך ומחזיקות מאגר של עשרות אתרים שונים מהם תוכלו להזמין קישורים. מומלץ מאוד להזמין קניית קישורים מאתרי נישה שדומים לאתר שלכם, כיוון שגוגל מעריך יותר שיש קשר בין אתר מקשר לאתר מקושר. דוגמא לכך היא אתר של עיצוב פנים שמקשר לאתר למכירת תמונות לבית.
  • קניית כתבות יח"צ – שיטה נוספת שנחשבת מוצלחת מאוד ותופסת תאוצה בשנתיים האחרונות היא קניית כתבות במקומונים או באתרי חדשות מובילים. יש כמה חברות שמספקות את השירות הזה ואתם יכולים להזמין כתבת יח"צ עם קישור שיוביל לאתר שלכם ממקומון כמו חדשות חיפה והקריות או מאתר חדשות מוביל כמו ישראל היום או YNET. גם כאן חשוב לנסות שהכתבה תהיה במדור שמתאים למהות האתר שלכם כדי ליצור ערך רב יותר לקישור.

יש כמה טכניקות ושיטות נוספות שיעזרו לכם להשיג קישורים טובים לאתר שלכם אבל אלו הם הבסיס שעובד בצורה הטובה ביותר למטרות קידום אתרים.