כמעט 100 מיליון אתרים ובלוגים בעולם מבוססים על מערכת ניהול התוכן של וורדפרס (WordPress), כולל עשרות אלפים בישראל וזאת סיבה מספיק טובה שחברות אחסון מובילות יציעו חבילות שמותאמות במיוחד עבור האתרים הללו. החבילות הללו מספקות שירות של אחסון וורדפרס מנוהל שמייעל את העבודה עבור בעלי האתרים הללו וגם עבור הגולשים שלהם.

העידן הנוכחי מאופיין בכך שכולם רוצים הכול כאן ועכשיו ואין להם זמן לבזבז לחינם. הדברים בולטים במיוחד ברשת האינטרנט, שם אם האתר לא עולה במהירות הגולש ימשיך לאתר הבא אחריו. מכיוון שרוב האתרים בעולם (ובישראל…) מבוססים על מערכת ניהול התוכן של וורדפרס (WordPress), החליטו חלק מהחברות המובילות בתחום האחסון להציע חבילות אחסון וורדפרס מהירות, מאובטחות ומתקדמות שיאפשרו לגולשים חוויית גלישה טובה יותר וגם פתרונות נוחים לניהול האחסון עבור בעלי האתרים הללו.

אחסון וורדפרס מנוהל

מהו אחסון וורדפרס מנוהל (Managed WordPress Hosting)?

אחסון וורדפרס מנוהל זמין לבעלי אתרים שמאחסנים את האתר שלהם על גבי שרת שיתופי או שרת וירטואלי. מטבע הדברים ההמלצה היא מראש לבחור אחסון בשרת וירטואלי שהוא מהיר, מאובטח ויציב הרבה יותר.

אחסון על גבי שרת וירטואלי מנוהל מעניק לא מעט יתרונות לבעל האתר ולגולשים שמבקרים בו, בין היתרונות העיקריים ניתן למנות:

  • התקנה קלה – חלק משירות של וורדפרס מנוהל מתחיל באפשרות נוחה של התקנת מערכת ניהול תוכן וורדפרס לאתר שלכם. מקליקים על כפתור ההתקנה וקבצי המערכת מותקנים בתוך 2-3 שניות לכל היותר. זאת בניגוד להעלאה איטית יחסית של הקבצים הללו באמצעות שרת FTP שדורש יותר הבנה וידע טכני בניהול קבצים.
  • עדכונים אוטומטיים – אתרים שמבוססים על מערכת וורדפרס כוללים מערכת ניהול ותוספים שמקבלים עדכונים כל כמה ימים או שבועות. ניתן להגדיר מראש איזה מהם תרצו לעדכן אוטומטית באמצעות השרת והדבר יתבצע אפילו מבלי שתדעו על כך. זאת בניגוד לצורך לבצע זאת ידנית כל כמה ימים בכוחות עצמכם.
  • אבטחה גבוהה – כל אתר מזמין האקרים שיפרצו אליו מסיבות שונות ולכן כדאי לקבל אבטחה ברמה הגבוהה ביותר לאתר שלכם ולא משנה היכן הוא מאוחסן. שרת וורדפרס מנוהל מגיע עם סט כלים של הגנה שהם ספציפיים למערכת הניהול של וורדפרס עם עדכונים שוטפים נגד אמצעים חדשים שיש בעולם ההאקרים כדי להגביר את מעטפת ההגנה על המידע שלכם באתר.
  • גיבוי קבצים – המשך ישיר לנושא האבטחה הוא היכולת לשחזר קבצים שנפגעו מכל סיבה שהיא (טעות אנוש, עדכון לקוי, פריצת האקרים לאחסון וכו'). שרת וורדפרס מנוהל מאפשר גיבוי ושחזור של הפעילות שלכם עד כמה שבועות או חודשים לאחור והכל בלחיצת כפתור קלה ומהירה.

לסיכום, חבילת אחסון וורדפרס מנוהל מעניקות אינספור אפשרויות מתקדמות לניהול האתר ומעניקות גמישות, התאמה ורמת אבטחה גבוהה יותר לוורדפרס (WordPress).

המאמר נכתב בשיתוף עם חברת Sweethome אחסון אתרים אשר מעניקה פתרונות אחסון מתקדמים על גבי תשתית מחשוב ענן בישראל. Sweethome מציעה מגוון חבילות אחסון לעסקים על גבי שרתים שיתופיים, שרתים וירטואליים או שרתים ייעודיים בהתאמה אישית